Güncel Yargıtay Kararları Işığında Tasarrufun İptali ve Muvazaa Davaları Seçkin Yayıncılık

Güncel Yargıtay Kararları Işığında Tasarrufun İptali ve Muvazaa Davaları Seçkin Yayıncılık

 540,00

Stok kodu: 9789750283048 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı Şubat 2023
ISBN 9789750283048
Sayfa Sayısı 422
Ebatı 16X24
Kargo Ücreti: Türkiye'nin her yerine 79 TL.
Kargo Veriliş Süresi: Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Kitap beş ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde; tasarrufun iptali davası tanımı, amacı, hukuki niteliği ve muvazaa arasındaki farklar, ikinci bölümde tasarrufun iptali davasının tarafları, görev, yetki, davanın tarafları, yargılama usulü ve süreler, üçüncü bölümde tasarrufun iptaline konu olan tasarruflar ve ispat, iptal davasında yetkili ve görevli mahkeme, dördüncü bölümde davanın kabulü ve reddi, yargılama giderleri, vekalet ücreti ve iadenin şümulü, yargılama usulü, tasarrufun iptali davasında süreler, beşinci bölümde de tasarrufun iptali davasında ihtiyat-i haciz ve kanun yolu yer almakta olup, sonuç bölümünde ise değerlendirmeler ve önerilerde bulunulmaktadır.
Kitapta tasarrufun iptali davasının açılmasından sonuna kadar olan süreç tüm ayrıntıları ile uygulamada yaşanan sorunlar ile birlikte detaylı şekilde anlatılmıştır. İptal davasından sonra haciz, cebri satış işlemleri ve sıra cetveline kadar olan süreçler tüm ayrıntıları ile birlikte örnek Yargıtay ve istinaf kararları ışığında anlatılmıştır.
Tasarrufun iptali ve muvazaa davası arasındaki farklar ve benzerlikler de detaylı şekilde işlenerek her iki davanın dayanak noktaları anlatılmıştır. Kitabın arkasında bulunan dava dilekçesi ve cevap dilekçesi örnekleri de yazar tarafından mahkemeye sunulan dilekçelerden derlenmiş olup, hem konunun daha detaylı anlaşılmasına hem de uygulama noktasında yardımcı olacak niteliktedir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Güncel Yargıtay Kararları Işığında Tasarrufun İptali ve Muvazaa Davaları Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: